בדקו זמינות

השוק הערבי בעיר העתיקה

החלק הארי של שוק העיר העתיקה בירושלים ממוקם ברובע המוסלמי, אך סמטאותיו הסבוכות עוברות בגבולותיהם של כל הרבעים המאכלסים את העיר העתיקה: הרובע היהודי, הנוצרי, הארמני והמוסלמי. בהיכנסכם לשוק תבחינו מיד בעושר הצבעים, הריחות והצלילים העולים מן החנויות השונות ומן הסמטאות. בין אם אתם תיירים, תושבי ירושלים או סתם עוברי אורח, הטיול בשוק העיר העתיקה הוא חוויה המגרה את כל החושים. החל מן המסעדות הערביות האותנטיות הקטנות החבויות בין סמטאות השוק וכלה בדוכני החומוס הטובים ביותר בירושלים, השוק הוא גם חוויה קולינרית המענגת את האף ובמיוחד את החך. 
אם יש לכם זמן לכך, מומלץ להגיע לשוק דווקא בימות השבוע, מאחר והשוק עמוס בתיירים בסופי השבוע, ובעלי החנויות והדוכנים ידועים בכישוריהם לעמוד על המקח. אם חפצתם להגיע לשוק דווקא בשביל לרכוש בדים, תיקים, נעליים או תכשיטים,  המחיר הנמוך יותר יהיה בשעות בהן יש פחות עומס.
בתוך שוק העיר העתיקה כמה שווקים מיוחדים, ביניהם שוק מוכרי הכותנה, הידוע גם כרחוב החנויות המקורה, לו ייחוד אדריכלי המתבטא בקמרונות ובקצהו תמצאו את השער המוביל להר הבית. הקארדו היה בעבר אחד מן הרחובות הראשיים בירושלים בתקופה הרומית  ובו תמצאו גלריות יודאיקה ותכשיטים, , ולבסוף המוריסטן, השוכן בליבו של הרובע הנוצרי.


`